Kelebekler Vadisi Giriş Ücreti (2023) ve Ziyaret Detayları

Herkese merhaba, bu içeriğimizde siz değerli okurlarımız için Konya Kelebekler Vadisi giriş ücreti 2023 yılı fiyat tarifelerinden bahsedeceğiz. Güzelliği ve rengarenk yapısıyla meşhur olan kelebekleri bizlere en güzel şekilde gösteren bu vadi, Konya’nın Selçuklu Belediyesi tarafından inşa edilerek 2015 yılının Temmuz ayı itibariyle de ziyarete açılmıştır. Konya gezilecek yerler arasında olan Kelebekler Vadisi, içerisinde 15 farklı türü aşkın ve binlerce adet kelebek bulunuyor. Aynı zamanda buranın Avrupa’daki en büyük ve ülkemizdeki tek tropikal kelebek bahçesi olduğu bilgisini de sizlerle paylaşmış olalım.

Konya’nın Selçuklu ilçesinde yer alan ve Konya Tropikal Kelebek Bahçesi olarak da adlandırılan bu yer, toplamda 7 bin 600 metrekarelik bir alan üzerine inşa edilmiştir. Buranın 600 metrekaresi kelebek uçuş alanı olarak kullanılıyor ve ayrıca burada 80’i aşkın türde böcek ile bitkiler de bulunmaktadır. Vadi içerisindeki böcek müzesinde ise aklınıza gelebilecek tüm böcek türleri ziyaretçilere tanıtılmakta ve onlara böcekler konusunda belki de daha önce hiç duymadıkları bilgiler verilmektedir. Siz de bu mekana gelerek farklı bir gezi deneyimi yaşayabilirsiniz. Peki, 2023 yılı Konya Kelebekler Vadisi giriş ücreti ne kadardır, giriş çıkış saatleri nelerdir ve burada Müzekart geçerli midir? İşte tüm bu soruların cevabı…

Konya Kelebekler Vadisi Giriş Ücreti 2023

Konya Kelebekler Vadisi giriş ücreti 2023 yılı tarifeleri şu şekildedir;

  • Yetişkin Bilet = 25 TL
  • +9 Kişilik Yetişkin Grupları İçin = Kişi Başı 15 TL
  • Aile paketi: anne + baba = 30 TL ve 7 – 14 yaş arası her bir çocuk için +5 TL
  • Öğrenci Bileti = 7,5 TL
  • Engelli Vatandaşlar ve Yanlarında Gelen Bir Refakatçı = 5 TL
  • 65 Yaş Üzeri Vatandaşlar = 5 TL

Konya Kelebekler Vadisi Giriş – Çıkış Saatleri

Konya Kelebekler Vadisi açılış ve kapanış saatleri aşağıdaki gibidir;

  • Açılış Saati = 09:30
  • Kapanış Saati = 17:30

Not: Konya Kelebekler Vadisi pazartesi günleri ziyarete kapalıdır. Ayrıca burası gerçekten de çok büyük bir alan olduğu için her yerini detaylı bir şekilde gezip inceleyebilmeniz adına, erken bir saate gelmenizi tavsiye ederiz.

Konya Kelebekler Vadisi
Konya Kelebekler Vadisi

Konya Kelebekler Vadisi’nde Müzekart Geçerli Mi?

Konya Kelebekler Vadisi’nde Müzekart geçerli değildir.

Konya Kelebekler Vadisi’ne Kimler Ücretsiz Girebilir?

0 – 6 yaş arasındaki çocuklar ve birinci dereceden şehit yakınları, Konya Kelebekler Vadisi’ne tamamen ücretsiz bir şekilde giriş yapabilmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu